ZÁKLADNÍ INFORMACE
 
Práškové lakování:
( komaxit ) využívá moderní technologii pro nanášení barevných přáškových plastů. K tomu dochází pomocí chemické předúpravy, stříkacího boxu a vypalovací pece. Hlavní výhody práškového lakování jsou dobrá odolnost proti poškrábání, vynikající vnější trvanlivost, vysoká chemická odolnost. Pro aplikaci prášku na dílec se využívá stlačeného vzduchu, který po smísení s tímto práškem vytváří "tekutou směs". Aby prášek na dílci ulpěl (a udržel se tak na výrobku), je mu v aplikačním zařízení dodána elektrostatická energie (je "nabíjen"). Elektrostatická energie využívá fyzikálního jevu, a to takového, že se opačně nabité částice přitahují. To způsobuje přitahování práškových částic ke stříkanému dílci a následné jeho ulpění na povrchu dílce. Prášková barva je vytvrzována ve vypalovací peci v rozmezí teplot od 180 do 220 stupňů. Délka vytvrzování závisí na použití a druhu barvy.
 
Druhy barev a jejich použití:
Prášková barva se řadí do skupiny tzv. průmyslových nátěrových hmot a skládá se ze směsi pryskyřic, pigmentů, atd. Prášková barva je vhodná pro použití jak v interieru tak exterieru.Polyesterové pro venkovní použití a Epoxipolyesterové pro vnitřní použití.  

Nanesený povrch barvy může mít různou strukturu a různé stupně lesku:

 • matný
 • lesklý
 • pololesklý
 • strukturální
 • metalický
 • kladívkový
Odstíny barev:
Práškové barvy se určují dle stupnice RAL
 
Vzorník barev:
Nabízíme možnost výběru všech barev a odstínů jak v základní ralové stupnici, tak i v metalických a dekoratvních odstínech.
 
ral

Rozměry vypalovací pece:

vypalovací pec

Maximální rozměry pece jsou

1600 x 1600 x 6000 mm ( výška x šířka x délka).

Rychlý kontakt
 1. Jméno a Příjmení:(*)
  Neplatný vstup
 2. E-mail:(*)
  Neplatný vstup
 3. Telefon:
  Neplatný vstup
 4. Zpráva(*)
  Neplatný vstup
 5. (*)
  Neplatný vstup
 6. Opiště čísla(*)
  Opiště číslaNeplatný vstup
© Copyright 2016 - 2020, PráškováLakovna.net, Všechna práva vyhrazena!